Pompy ciepła - ekoTECH
Kotły na paliwa stałe
Wzrastające od kilku lat ceny gazu i oleju opałowego spowodowały wzrost zainteresowania kotłami na paliwo stałe. W naszej ofercie znajdują się kotły na Ekogroszek. Ekogroszek to paliwo stałe wyprodukowane z węgla kamiennego i przeznaczone do produkcji energii cieplnej w nisko emisyjnych kotłach retortowych. Z kolei kotły retortowe to ekologiczne i ekonomiczne urządzenia grzewcze które mogą być wykorzystywane do zaopatrzenia w ciepło domów jedno i wielorodzinnych, dużych obiektów komunalnych i przemysłowych oraz w przedsiębiorstwach ciepłowniczych jako źródła lokalne. Kotły te mogą byc również wykorzystywane do produkcji ciepłej wody użytkowej i pary technologicznej. Ich głównymi zaletami są:

- wysoka sprawność od 80 do 85% gwarantująca najniższe koszty wytwarzania ciepła.

- zautomatyzowana praca i bardzo małe zaangażowanie obsługi ograniczające się jedynie do zasypu ekogroszku i usunięcia popiołu z częstotliwością raz na 3-5 dni. Całością pracy kotła (podawanie węgla, nadmuch) steruje mikroprocesorowy regulator pozwalający na utrzymywanie zadanej temperatury wewnątrz budynku.

- spełnienie rygorystycznych norm ekologicznych dla powietrza które są wprowadzane w życie po przystąpieniu naszego kraju do UE.

Pompy cieplne Piła


Kocioł na paliwo stałe Funke KW Funke KW
Stalowy kocioł retortowy
Typoszereg KW zalecany jest dla użytkowników poszukujących nowoczesnych rozwiązań w spalaniu paliw stałych. Kotły nie wymagają stałego rozpalania a paliwo dozowane jest przez automatyczny podajnik ślimakowy. Automatyka kotła umożliwia sterowanie pompą c.o., współpracuje z termostatem pokojowym, posiada zabezpieczenie termiczne STB.
separator kotły na ekogroszek
Kocioł na paliwo stałe Funke Econo Funke Econo
Stalowy kocioł retortowy
Funke Econo zalecany jest dla użytkowników wymagających komfortu obsługi kotła. Kocioł zawiera układ automatycznego podawania paliwa oraz elektroniczny sterownik temperatury wody w kotle i pomp c.o. Zaawansowana budowa wymiennika zawierająca 3 ciągi spalania, palenisko retortowe zapewniają niską emisję zanieczyszczeń i sprawność urządzenia sięgającą 85%. Komfort użytkowania podnosi kosz zasypowy o zwiększonej pojemności (uzupełnienie paliwa średnio od 2 do 4 dni).
separator kotły na ekogroszek
Kocioł na paliwo stałe Funke Silver Funke Silver
Stalowy kocioł retortowy
Funke Silver stanowi konstrukcję stalową spawaną, gdzie realizowana jest wysokoefektywna technika górnego spalania. Kotły wyposażone są w palenisko retortowe, do którego podawane jest paliwo z zasobnika za pomocą automatycznego podajnika ślimakowego. Praca kotłów sterowana jest za pomocą oprogramowanego sterownika elektronicznego włączającego w sposób sekwencyjny podajnik i wentylator.wiecej ->
separator kotły na ekogroszek

W kotłach retorowych marki Buderus można również spalać drewno, węgiel oraz miał węglowy.

separator kotły na ekogroszek
Kotły Buderus + Systemy solarne = Oszczędność Kotły Buderus + Pompy ciepła Buderus = Oszczędność

Pompy cieplne

ekoTECH - pompy ciepła, piece CO, instalacje solarne...
Wyślij zapytanie
Instalacja pomp cieplnych
Gwarancja jakości
montaż pomp ciepła
Zadzwoń
Pompy ciepła Szczecin
Realizacje
Pompy ciepła Warszawa