Pompy ciepła

Wychodząc naprzeciw swoim klientom firma Eko-Tech współpracuje z praktycznie wszystkimi wiodącymi producentami pomp ciepła. Na przestrzeni lat wyselekcjonowaliśmy grono partnerów gwarantujące bezawaryjną pracę dla naszych klientów i spokój w zakresie serwisowym dla nas. Mając te dobro wspólne na uwadze w naszej ofercie znajdą Państwo topowe urządzenia o najwyższych rynkowych współczynnikach COP.

Pompy ciepła są urządzeniami chłodniczymi bazującymi na obiegu termodynamicznym wykorzystywane w budownictwie i nie tylko do ogrzewania i chłodzenia.

Podstawową zależnością jest tutaj przekazywanie energii z jednego ośrodka do drugiego, czyli np. z gruntu do instalacji centralnego ogrzewania. Oczywiście do tego procesu niezbędny jest udział energii elektrycznej, ale w przypadku dobrych urządzeń, poprawnego projektu i wykonania wartość ta może być na poziomie 20 , a niekiedy nawet 15% całości przekazanej energii.

Gruntowe pompy ciepła

To rodzaj pomp wykorzystujący jako dolne źródło grunt są to urządzenia o najwyższej sprawności tylko w sposób pośredni uzależniony od warunków atmosferycznych – temperatury. Przy dobrym zaprojektowaniu i wykonaniu potrafią się cieszyć sprawnościami ( COP)  przekraczającymi wartość 5  nawet przy -30°C na dworze. Trzeba tutaj pamiętać, iż nie można rozpatrywać sprawności pomp w kontekście samego urządzenia gdyż jest to „organizm” złożony. Dobrze dobrany i wykonany rodzaj systemu grzewczego pełni tutaj rolę równoważną, dlatego tym bardziej należy całość zadania powierzyć komuś, kto ma wiedzę i doświadczenie w przedmiotowym zakresie.

Powietrzne pompy ciepła

To rodzaj pomp gdzie dolnym źródłem jest powietrze atmosferyczne. Ich atutem jest łatwość montażu bez konieczności Ingerencji w działkę oraz nieskończone zasoby dolnego źródła, co w niektórych przypadkach ma duże znaczenie. Współczynniki sprawności  przy mocnych mrozach odbiegają od pomp gruntowych, ale zważywszy na ostatnie zimy jak i rozwijającą się technologię tego rodzaju urządzeń mogą stanowić bardzo dobre i ekologiczne  rozwiązanie dla samodzielnego zaspokajania energetycznego większości obiektów.

PAMIĘTAJ, ŻE O TWOJEJ INSTALACJI NIE DECYDUJE SAMA POMPA, ZLEĆ DOBÓR I MONTAŻ PROFESJONALISTOM !!!