Izolacje natryskowe

Izolacja budynków pianą poliuretanową (PUR) to pewne i trwałe rozwiązanie gwarantujące współczynniki przenikalności ciepła o najniższej wartości. Parametry rozprężne tego materiału izolacyjnego sprawiają, iż błąd ludzki jest tu mocno eliminowany, a docelowa warstwa izolacyjna ma praktycznie wykluczone mostki cieplne. Oczywiście, jak w każdej branży liczy się tu wiedza, doświadczenie ,posiadany sprzęt itp., dzięki bogatemu i nowoczesnemu zapleczu maszynowemu jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom całą gamę usług natrysku.

Pianka otwartokomórkowa – materiał ten jest głównie stosowany do izolacji poddaszy, dzięki swoim właściwością rozprężnym doskonale wypełnia wszystkie zakamarki, dając przegrodę pozbawioną mostków cieplnych, cechuje się paraprzepuszczalnością co pozwala na jego stosowanie również w budynkach bez wentylacji mechanicznej, przegroda(np. dach) wypełniona tym izolatorem wentyluje się w sposób poprawny. Szeroko stosowana również do kompleksowej izolacji przegród i stropów budynków szkieletowych, ścian działowych itp.
Pianka zamkniętokomórkowa – materiał posiadający w swej strukturze praktycznie tylko komórki zamknięte, jego paraprzepuszczalność jest bardzo niska , a duża gęstość powoduje wysoką wytrzymałość na ściskanie. Doskonała hydro i termo izolacja zewnętrzna dachów płaskich, fundamentów, chłodni itp.

ZALETY IZOLACJI NATRYSKOWYCH :

  • Szczelność izolacji powoduje eliminacje mostków
  • Tempo wykonywanych prac, większość poddaszy można wykonać w ciągu jednego dnia
  • W porównaniu do wełny materiał ten nie przemieszcza się z upływem czasu, utrzymuje swoje wymiary – nie kurczy się
  • Trwałość parametrów potwierdzona badaniami na przestrzeni 20 lat
  • Brak pyłów, zapachów, obojętne dla alergików