Rekuperacja

Jak to działa?
W układach wentylacji mechanicznej lub klimatyzacji w nowoczesnych budynkach, w tym także w domach jednorodzinnych, stosuje się rekuperację ciepła w celu zmniejszenia zużycia energii oraz dobowej stabilizacji temperatury wnętrz. System wentylacyjny nawiewno-wywiewny z odzyskiem ciepła oparty na rekuperatorze zapewnia odzysk ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych bezpowrotnie ucieka.

Świeże, chłodne powietrze zasysane jest poprzez czerpnię, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła centrali wentylacyjnej ogrzewając się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku, a następnie nawiewane jest do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet.

Identyczna ilość ciepłego, wilgotnego zużytego powietrza usuwana jest z łazienek i kuchni. Powietrze zużyte, przechodząc przez wymiennik, oddaje swoje ciepło do świeżego powietrza wchodzącego z zewnątrz nie mieszając się z nim. Cały proces przebiega praktycznie bezgłośnie i z minimalnym zużyciem energii. Najnowocześniejsze oferowane przez nas systemy nie wymagają stosowania grzałek, zaś ruch powietrza wywoływany jest przez energooszczędne wentylatory na prąd stały. Rekuperacja to nie tylko świeże powietrze, ale również znaczna redukcja kosztów ogrzewania.

Urządzenie można zamontować w garażu, garderobie, na poddaszu użytkowym lub poddaszu izolowanym nieużytkowym lub w innym pomieszczeniu technicznym.

W naszej ofercie

W naszej ofercie znajdują się urządzenia oraz elementy do rekuperacji:

Nasza firma dodatkowo wykonuje profesjonalne wymienniki ciepła do rekuperacji

Specjalnie wykonany dla techniki wentylacyjnej system rurowy do układania na stropach, pomiędzy stropami i na ścianach. Dwuwarstwowa budowa (wewnątrz gładkie/na zewnątrz faliste) gwarantuje:
– dobre tłumienie hałasu poprzez niskie opory przepływu;
– wysoką sztywność przekroju okrągłego i przy tym duża elestyczność;
– mały ciężar;
– brak zapachu na podstawie przyjaznego dla środowiska materiału (PE) i zastosowanie nowych materiałów przyjaznych higienie;
– minimalne osiadanie kurzu poprzez antystatyczne wewnętrzne pokrycie.

Przyjazny higienie zgodnie z VDI 6022 poprzez łatwe do czyszczenia specjalne pokrycie wewnętrzne.
Odporny na koncentrację szkodliwych środków w powietrzu. Krótki czas montażu przez proste łączenie bez specjalnych narzędzi; brak odpadów dzięki układaniu z łączami zaciskowymi, proste układanie na surowym betonie, wylewce lub pomiędzy stropami, szczelny na powietrze i wodę według DIN EN 1610 poprzez użycie pierścieni uszczelniających w złaczach.

Dostępne dwie średnice (A:75/I:63 mm lub A:63/I:52 mm).