Pompy ciepła to urządzenia wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).
Pompy ciepła zastosowane do ogrzewania pomieszczeń „wypompowują” ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddają ciepło do ogrzewanego pomieszczenia.
Wszystkie pompy oferowane przez naszą firmę to wysokosprawne urządzenia, które wytwarzają ciepło na potrzeby centralnego ogrzewania, a także ciepłej wody użytkowej.
Nasza firma do pomp typu WPS oraz WPL dodatkowo instaluje zbiorniki c.w.u. 200, 300 lub 500 litrów oraz zbiorniki buforowe.
W naszej ofercie
Logatherm WPS/WPS K
Pompy ciepła typu glikol/woda
Pompy WPS K posiadają wbudowany zbiornik c.w.u.
Pompy ciepła typu glikol/woda Logatherm WPS/WPS K: uzyskują aż do 80% energii grzewczej ze środowiska, osiągając w ten sposób sprawność (COP) 5 czyli 500% (5kWh energii cieplnej z 1kWh prądu) i to w zakresie wydajności sięgającej aż do 17kW. Wbudowany podgrzewacz c.w.u. umożliwia osiągnięcie temperatury wody aż do 65°C, aby w pełni umożliwić komfort użytkowania. A jeśli mówimy o komforcie, to pompy ciepła Logatherm WPS/WPS K są wyjątkowo proste w obsłudze: graficzny wyświetlacz i łatwo programowalny sterownik, wszystkie istotne elementy są łatwo dostępne z przodu – to ostatnie ucieszy głównie profesjonalny serwis.
Logatherm WPL
Pompy ciepła typu powietrze/woda
Ze sprawnością (COP) równą 4, pompa ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL marki Buderus pozwala na uzyskanie aż 75% energii cieplnej przez cały rok, ponieważ sprężarka pracuje wydajnie nawet przy temperaturach poniżej -20°C na zewnątrz. A nawet gdyby miało być zimniej, to pompa korzysta wtedy ze wspomagania wbudowanego w zbiornik o wydajności 13,5 kW. Również tutaj zapewniona jest temperatura przepływowa wody sięgająca 65°C. Prosta obsługa, czytelny wyświetlacz i optymalna możliwość przeglądów technicznych – to elementy wpływające na komfort użytkowania.
Logafix WPT
Pompy ciepła typu powietrze/woda
Pompy ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej Logafix WPT 300M sprawdzają się świetnie jako samodzielny lub uzupełniający system przygotowania ciepłej wody w budynku mieszkalnym. Logafix WPT 300M posiada wbudowaną w zbiornik, stalową wężownicę o powierzchni 1,45m2 do której można podłączyć instalację solarną, kominek z płaszczem wodnym lub kocioł na paliwo stałe. Jest to niewątpliwa zaleta tego urządzenia bo pozwala na wykorzystanie nadwyżki ciepła z kominka lub kotła do podgrzewania wody. Zimą, gdy palimy w kominku lub kotle, woda podgrzewana jest przez wężownicę, a gdy kominek/kocioł zgaśnie, podgrzewanie wody przejmuje pompa ciepła.
Pompy ciepła Logafix montuje sie wewnątrz budynku. Pobiera ona ciepło z takich pomieszczeń jak garaż czy kotłownia.
Pompy buderus posiadają ``miękki start`` znacznie obniżający prąd rozruchowy.
Do instalowanych przez nas pomp ciepła proponujemy:
Poziomy wymiennik gruntowy:
Pobieranie ciepła z ziemi odbywa się za pomocą systemu kolektorów gruntowych ułożonych na głębokości 1,2-1,5m w rowach o szerokości około 1m, wykonywanych najczęściej z rur PE40 wypełnionych niezamarzającą cieczą, która pobiera ciepło z ziemi i transportuje je do pompy ciepła.
Pionowy wymiennik gruntowy:
Energię cieplną zgromadzoną we wnętrzu Ziemi można pozyskiwać za pomocą tzw. kolektora pionowego. Kolektor taki stanowi rura z tworzywa sztucznego (najczęściej PE40) wpuszczona do odwiertu pionowego w ziemi lub skale. Odwierty te wykonuje się najczęściej od 30 do 120 metrów. Takie rozwiązanie kolektora ziemnego stosować należy wówczas, gdy powierzchnia działki pod kolektor poziomy jest niewystarczająca.