Rekuperator AERIS 350 VV
Rekuperatory AERIS należą do najnowszej generacji urządzeń wentylacyjnych z odzyskiem ciepła przeznaczonych do domów, mieszkań oraz niewielkich biur.

Wysokiej klasy wymiennik przeciwprądowy zapewnia sprawność centrali na poziomie do 95%. Wentylatory na prąd stały obniżają zużycie energii do niezbędnego minimum. Czystość powietrza gwarantują filtry zapobiegające przedostawaniu się zanieczyszczeń do powietrza nawiewanego oraz ochraniające przed zabrudzeniem wymiennik i wentylatory rekuperatora. Cichą pracę centrali zapewnia szczelna, wykonana z wysokiej jakości polipropylenu izolacja wewnątrz urządzenia.

Zalety rekuperatora AERIS 350 VV:

  • wymiennik przeciwprądowy o sprawności do 95%
  • energooszczędne wentylatory: zużycie energii od 6 W!
  • wyjątkowo cicha praca: od 36 dB (A)
  • automatyczny by-pass
  • regulowane króćce montażowe
  • impulsowa nagrzewnica wstępna o mocy 2 kW
  • wydajność: 350 m3/h przy 225 Pa
  • możliwość bezprzewodowego sterowania radiowego RFZ
  • możliwość podłączenia dodatkowego sterownika do szybkiego przewietrzania w łazience, kuchni, WC
  • zabezpieczenie kominkowe

Wymiary centrali: wys. 851 x szer. 702 x gł. 572 mm
Waga: 39 kg

Rekuperator AERIS 350 VV posiada:
Atest Higieniczny HK/B/1247/01/2009, Certyfikat Domów Pasywnych, Deklarację Zgodności WE.

Centrala AERIS 350 VV zapewnia wentylację zrównoważoną nawiewno-wywiewną. Jest to optymalny oraz najbardziej ekonomicznie opłacalny sposób wentylacji budynków. W takim systemie wentylacji powietrze zanieczyszczone i zużyte jest usuwane z pomieszczeń takich jak kuchnia, łazienka, toaleta i podobnych, a jednocześnie identyczna ilość czystego powietrza jest nawiewana do pokoi, jadalni i sypialni. Przepływ powietrza pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami jest zachowany dzięki nieszczelnościom w stolarce drzwiowej (podcięcia lub specjalne otwory).

Oprócz zrównoważonej wymiany powietrza zużytego na świeże, AERIS 350 zapewnia przekazywanie ciepła dzięki wymiennikowi przeciwprądowemu. W ten sposób przekazywane jest około 95% ciepła z powietrza usuwanego, a powietrze nawiewane ma temperaturę zbliżona do temperatury panującej wewnątrz pomieszczeń.

Centrala AERIS 350 VV, dzięki wbudowanemu fabrycznie by-passowi, zapewnia dodatkowo możliwość tzw. swobodnego chłodzenia poprzez skierowanie w okresie letnim zewnętrznego chłodniejszego nocnego powietrza bezpośrednio do budynku z pominięciem wymiennika ciepła w taki sposób, że ciepło nie jest oddawane do powietrza świeżego. By-pass funkcjonuje całkowicie automatycznie. Jedynym parametrem, jaki należy określić, jest tzw. temperatura komfortowa w budynku, do jakiej utrzymania urządzenie będzie dążyło.

Centrala AERIS 350 VV wyposażona jest standardowo w automatycznie regulowany system antyzamrożeniowy. System ten zabezpiecza wymiennik ciepła przed zamarzaniem, którego ryzyko występuje zimą podczas długotrwałych, silnych mrozów. System na krótko redukuje obroty wentylatora nawiewnego, dzięki czemu kondensat wykraplający się wewnątrz wymiennika nie ulega zamarzaniu. Częścią układu antyzamrożeniowego jest dodatkowo nagrzewnica wstępna. Jej zaletą jest możliwość zachowania ciągłej wentylacji zrównoważonej w okresie długich mrozów – nie ma wówczas konieczności redukowania obrotów wentylatora nawiewnego i ilość nawiewanego do pomieszczeń powietrza pozostaje stała.

4 stopnie wentylacji rekuperatora AERIS 350 VV:

Stopień wentylacji Qv Wartość
STAN NISKI 100m3/h przy 45 Pa 16 W – 0,18 A
STAN ŚREDNI 150m3/h przy 105 Pa 42 W – 0,39 A
STAN WYSOKI 225m3/h przy 195 Pa 106 W – 0,87 A
MAKSYMALNY 350m3/h przy 225 Pa 241 W – 1,78 A