Pompy ciepła - ekoTECH

Pompy ciepła BUDERUS

Pompy ciepła to urządzenia wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

Pompy ciepła zastosowane do ogrzewania pomieszczeń "wypompowują" ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddają ciepło do ogrzewanego pomieszczenia.

Wszystkie pompy oferowane przez naszą firmę to wysokosprawne urządzenia, które wytwarzają ciepło na potrzeby centralnego ogrzewania, a także ciepłej wody użytkowej.

separator kotły na ekogroszek

Nasza firma do pomp typu WPS oraz WPL dodatkowo instaluje zbiorniki c.w.u. 200, 300 lub 500 litrów oraz zbiorniki buforowe.

Pompy ciepła Bydgoszcz


Pompy ciepła Logatherm WPS/WPS K Logatherm WPS/WPS K
Pompy ciepła typu glikol/woda

Pompy WPS K posiadają wbudowany zbiornik c.w.u.
Pompy ciepła typu glikol/woda Logatherm WPS/WPS K: uzyskują aż do 80% energii grzewczej ze środowiska, osiągając w ten sposób sprawność (COP) 5 czyli 500% (5kWh energii cieplnej z 1kWh prądu) i to w zakresie wydajności sięgającej aż do 17kW. Wbudowany podgrzewacz c.w.u. umożliwia osiągnięcie temperatury wody aż do 65°C, aby w pełni umożliwić komfort użytkowania. A jeśli mówimy o komforcie, to pompy ciepła Logatherm WPS/WPS K są wyjątkowo proste w obsłudze: graficzny wyświetlacz i łatwo programowalny sterownik, wszystkie istotne elementy są łatwo dostępne z przodu - to ostatnie ucieszy głównie profesjonalny serwis.
separator pompy ciepła
Pompy ciepła Logatherm WPL Logatherm WPL
Pompy ciepła typu powietrze/woda
Ze sprawnością (COP) równą 4, pompa ciepła typu powietrze/woda Logatherm WPL marki Buderus pozwala na uzyskanie aż 75% energii cieplnej przez cały rok, ponieważ sprężarka pracuje wydajnie nawet przy temperaturach poniżej -20°C na zewnątrz. A nawet gdyby miało być zimniej, to pompa korzysta wtedy ze wspomagania wbudowanego w zbiornik o wydajności 13,5 kW. Również tutaj zapewniona jest temperatura przepływowa wody sięgająca 65°C. Prosta obsługa, czytelny wyświetlacz i optymalna możliwość przeglądów technicznych - to elementy wpływające na komfort użytkowania.
separator pompy ciepła
Pompy ciepła Logafix WPT Logafix WPT
Pompy ciepła typu powietrze/woda
Pompy ciepła do podgrzewania ciepłej wody użytkowej Logafix WPT 300M sprawdzają się świetnie jako samodzielny lub uzupełniający system przygotowania ciepłej wody w budynku mieszkalnym. Logafix WPT 300M posiada wbudowaną w zbiornik, stalową wężownicę o powierzchni 1,45m2 do której można podłączyć instalację solarną, kominek z płaszczem wodnym lub kocioł na paliwo stałe. Jest to niewątpliwa zaleta tego urządzenia bo pozwala na wykorzystanie nadwyżki ciepła z kominka lub kotła do podgrzewania wody. Zimą, gdy palimy w kominku lub kotle, woda podgrzewana jest przez wężownicę, a gdy kominek/kocioł zgaśnie, podgrzewanie wody przejmuje pompa ciepła.

Pompy ciepła Logafix montuje sie wewnątrz budynku. Pobiera ona ciepło z takich pomieszczeń jak garaż czy kotłownia.

separator pompy ciepła

Pompy buderus posiadają "miękki start" znacznie obniżający prąd rozruchowy.

separator kotły na ekogroszek

    Gruntowe wymienniki ciepa
Poziomy wymiennik gruntowy Poziomy wymiennik gruntowy:
Pobieranie ciepa z ziemi odbywa si za pomoc systemu kolektorw gruntowych uoonych na gbokoci 1,2-1,5m w rowach o szerokoci okoo 1m, wykonywanych najczciej z rur PE40 wypenionych niezamarzajc ciecz, ktra pobiera ciepo z ziemi i transportuje je do pompy ciepa.
Pionowy wymiennik gruntowy Pionowy wymiennik gruntowy:
Energi ciepln zgromadzon we wntrzu Ziemi mona pozyskiwa za pomoc tzw. kolektora pionowego. Kolektor taki stanowi rura z tworzywa sztucznego (najczciej PE40) wpuszczona do odwiertu pionowego w ziemi lub skale. Odwierty te wykonuje si najczciej od 30 do 120 metrw. Takie rozwizanie kolektora ziemnego stosowa naley wwczas, gdy powierzchnia dziaki pod kolektor poziomy jest niewystarczajca.

Pompy cieplne Bydgoszcz

ekoTECH - pompy ciepła, piece CO, instalacje solarne...
Wyślij zapytanie
Instalacja pomp cieplnych
Gwarancja jakości
montaż pomp ciepła
Zadzwoń
Pompy ciepła Szczecin
Realizacje
Pompy ciepła Warszawa