Pompy ciepła - ekoTECH

Pompy ciepła NIBE

Pompy ciepła to urządzenia wymuszające przepływ ciepła z obszaru o niższej temperaturze do obszaru o temperaturze wyższej. Proces ten przebiega wbrew naturalnemu kierunkowi przepływu ciepła i zachodzi dzięki dostarczonej z zewnątrz energii mechanicznej (w pompach ciepła sprężarkowych) lub energii cieplnej (w pompach absorpcyjnych).

Pompy ciepła zastosowane do ogrzewania pomieszczeń "wypompowują" ciepło z otoczenia o niskiej temperaturze (z gruntu lub powietrza na zewnątrz budynku) i po podniesieniu temperatury czynnika roboczego oddają ciepło do ogrzewanego pomieszczenia.

Pompy ciepła Łódź

Pompy ciepła NIBE Pompy ciepła NIBE
Ponieważ pompy ciepła NIBE, wykorzystują energię z gruntu, wody i powietrza. Tylko taka, odnawialna energia nic dziś nie kosztuje!

Decyzja o zakupie pompy ciepła NIBE pozwala obniżyć zużycie energii na potrzeby ogrzewania i przygotowania ciepłej wody nawet o 80% w odniesieniu do tradycyjnych systemów grzewczych. Właśnie o tyle niższe mogą być Twoje rachunki za ogrzewanie!

Kolejnym powodem, dla którego warto wybrać pompę ciepła NIBE jest fakt, iż jest to najbardziej przyjazne środowisku i ekologiczne urządzenie grzewcze. Gdyby w każdym z miliona nowo wybudowanych domów zainstalować pompę ciepła NIBE, to do 2016 r. emitowalibyśmy o 600 tys. ton mniej CO2 każdego roku.

Na mocy dyrektywy zwanej potocznie 20/20/20 wszystkie kraje członkowskie Unii Europejskiej (w tym także Polska) zobowiązały się, że do 2020 roku 20% wytwarzanej energii będzie pochodziło z odnawialnych źródeł. Pompy ciepła, sklasyfikowane jako urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, mogą w tym pomóc. Z tego względu w wielu przypadkach lokalne władze oferują różnego rodzaju wparcie lub pomoc w uzyskaniu dotacji do instalacji z pompą ciepła.


separator kotły na ekogroszek
Pompy ciepła NIBE - wyświetlacz
Pompy ciepła NIBE - sterownik Pompy ciepła NIBE - sterownik Pompy ciepła NIBE - sterownik
SZYBKI DOSTĘP DO OPERACJI NA POMPIE CIEPŁA
Na kolorowym wyświetlaczu widoczne są cztery ikony prezentujące komunikaty o ustawieniach parametrów wewnątrz budynku, trybie pracy pompy ciepła, trybie przygotowania ciepłej wody użytkowej, a także informacje dla serwisu.
PROSTE URUCHOMIENIE
Przewodnik uruchamia się automatycznie w czasie instalacji, sprawnie i szybko prowadząc instalatora przez kolejne etapy procesu.
PROSTY I SZYBKI DOSTĘP DO FUNKCJI POMPY CIEPŁA
Po otwarciu drzwi pompy możemy wybrać na wyświetlaczu jedną z czterech interesujących nas opcji. Za tym prostym i wygodnym narzędziem kryje się wyrafinowana technologia, która pozwala zarządzać temperaturą ogrzewania w budynku, temperaturą ciepłej wody użytkowej i wieloma innymi parametrami za pomocą trzech komend - wybór, powrót, przewijanie. Nawigacja nie może być prostsza.

separator kotły na ekogroszek


Pompy cieplne Szczecin

ekoTECH - pompy ciepła, piece CO, instalacje solarne...
Wyślij zapytanie
Instalacja pomp cieplnych
Gwarancja jakości
montaż pomp ciepła
Zadzwoń
Pompy ciepła Szczecin
Realizacje
Pompy ciepła Warszawa