Pompy ciepła - ekoTECH
Odkurzacze centralne, systemy solarne

Pompy ciepła Buderus


Odkurzacze centralne Odkurzacze centralne
Odkurzacz centralny jest łatwym w instalaji i niedrogim elementem wyposażenia domu jednorodzinnego. Sprzątanie takim odkurzaczem jest analogiczne do sprzątania urządzeniami przenośnymi, z tą różnicą, że w czasie sprzątania używamy tylko węża ssącego, który zamiast do odkurzacza wkłada się do gniazdka w ścianie, skąd zassane powietrze z kurzem przepływa do jednostki centralnej przewodami ukrytymi w ścianach. Oczyszcza ona powietrze, a następnie wydmuchuje je na zewnątrz domu. Jedynymi widocznymi elementami systemu są gustownie dobrane do kolorystyki wnętrza gniazda ssawne oraz zestaw do sprzątania. System załącza się automatycznie po włożeniu węża ssącego do gniazda.

Odkurzacz centralny oczyszcza skutecznie dom z kurzu i roztoczy.
Instalacja jest wyjątkowo przyjazna dla alergików.
separator odkurzacze centralne
Słoneczne kolektory próżniowe Vaciosol CPC6/CPC12
Kolektory próżniowe
Kolektory próżniowe Vaciosol CPC6/CPC12 budową przypominają termos, nie jest to jednak ich wadą, lecz wielką zaletą. Konstrukcja ma kształt rury o podwójnych ściankach, pomiędzy którymi panuje próżnia. Wewnętrzna rura szklana pokryta jest od środka powłoką selektywną. Dzięki próżni absorber jest bardzo dobrze zaizolowany i może efektywnie odbierać ciepło nawet zimą. Wewnętrzna rura styka się z cylindrem blaszanym odbierającym ciepło i przekazującym je dalej poprzez u-rurkę, w której płynie ciecz solarna. Dla zwiększenia wydajności kolektory Vaciosol CPC6/CPC12 wyposażono w lustro, które skupia promieniowanie słoneczne z różnych kierunków i skupia je na rurze kolektora. Dzięki temu kolektor pracuje dobrze niezależnie od kierunku padania promieni słonecznych. Dodatkowo selektywny absorber pochłania również promieniowanie rozproszone, które występuje w pochmurne dni.
separator kolektory słoneczne
Solarne kolektory płaskie Funke KS2000 TLP
Kolektory płaskie
Płaskie kolektory słoneczne Funke KS2000 TLP z powodzeniem znajdują zastosowanie zarówno w małych instalacjach przeznaczonych do budynków jednorodzinnych, jak również w dużych instalacjach przeznaczonych do budownictwa wielorodzinnego i obiektów użyteczności publicznej. Wysoką sprawność i wydajność energetyczną potwierdzono wynikiem 520kWh/m2 w szwajcarskim instytucie SOLARENERGY. Płaskie kolektory słoneczne Funke KS2000 TLP były doskonalone i modyfikowane w ciągu wielu lat badań. Ich wysoka jakość wykonania i parametry techniczne potwierdzane są corocznie dziesiątkami tysięcy sprzedanych egzemplarzy oraz długim okresem gwarancji udzielaną przez producenta.
Szczecin, Warszawa, Wrocław, Łódź

ekoTECH - pompy ciepła, piece CO, instalacje solarne...
Wyślij zapytanie
Instalacja pomp cieplnych
Gwarancja jakości
montaż pomp ciepła
Zadzwoń
Pompy ciepła Szczecin
Realizacje
Pompy ciepła Warszawa